Не всі жителі України знають про існування системи електронних закупівель, тому люди нерідко запитують про те, що таке «Прозоро», який принцип її роботи, і чим вона вигідна для підприємців та держави. Для знайомства з біржею достатньо пройти реєстрацію, дотримуючись інструкцій.
Особливості роботи системи ProZorro
Запуск системи електронних закупівель на території України забезпечив функціонування принципово нового способу ведення справ, з яким ще не розібралася значна частина підприємців та постачальників. Головною особливістю «Прозоро» є онлайн-режим проведення всіх операцій, при тому що пропозиції подальшої співпраці розміщуються не постачальниками, а державними організаціями. Під час складання оголошень варто приділити увагу трьом основним пунктам:
- товар, робота чи послуга;
- ціна тендеру;
- умови співпраці.
Відразу після додавання оголошення на сайт через Українську універсальну біржу https://www.ueex.com.ua/ueex/sections-council/representatives-electric-power/, воно набуває статусу публічного. Кожен постачальник зможе ознайомитись з ним, скориставшись сайтом самостійно або після отримання розсилки на електронну пошту.
Систему «Прозоро» можна назвати оберненим аукціоном. Їй належить назва редукціону. Такий тендер здійснюється шляхом трьох основних кроків: відправка пропозицій із цінами, вибір переможця тендеру, вивчення даних учасників, з якими може бути накладено правочин.
Принцип роботи системи Prozorro Market
Проведення запуску Prozorro Market було здійснено у 2019 році. Систему гідно оцінили установи, які працюють із допороговою формою закупівель. Для розробки нового інструменту було обрано формат онлайн-магазину, що спростило процес пошуку постачальників, а також товарів, робіт та послуг. Крім того, зручнішим стало укладання угод.
За допомогою системи Prozorro Market виконуються не гуртові закупівлі з боку державних підприємств. Великий каталог заповнений різноманітними товарами за прийнятними цінами.
Введення нового кваліфікаційного критерію
Створення системи електронних закупівель «Прозоро» спрямоване на утворення зв’язку між постачальниками та державними організаціями для подальшого укладання чесних та некорупційних угод. Над покращенням сайту постійно ведуться роботи, щоб усі учасники торгів перебували у комфорті та безпеці.
Введення принципово нового кваліфікаційного критерію дозволяє отримати докладнішу інформацію про постачальника – фінансову спроможність. Налаштування зазначеного критерію виконується під час завантаження оголошень, завдяки чому кожен учасник, який бажає потрапити до тендеру, повинен завантажити офіційний звіт про поточний фінансовий стан. Замовники не можуть вимагати підтвердження розміру річного прибутку, якщо він перевищує початкову суму тендеру.
Замовник може вимагати підтвердження обсягу річного виторгу лише у тому розмірі, який спочатку заявлено у тендері.